Puno paperista koreja ja koristeita Dorothea Katharina Schmidt

Dorothea Schmidt perehdyttää paperinpunontatekniikkaan aivan alusta pitäen. Perustaitoja ei tarvita, vaan jokainen voi oppia taidon näiden yksityiskohtaisten ohjeiden avulla.

Paperista voi tehdä muun muassa korin, tabletin, hedelmäkulhon, ostos- tai paperikorin. Kaikki ovat arkisia käyttötavaroita, joiden kestävyys on vailla vertaa.
Kirjan selkeiden ohjeiden ja vaihekuvien avulla onnistuu vasta-alkajakin.

Kirjan tiedot

Ilmestymisaika: 9/2022, viikolla 35
Sivumäärä: 96 s.
Koko: 210 x 210 mm
Sidosasu: nidottu, nelivärinen
Kirjastoluokka: 65
Pehmeäkantisen ISBN: 9789523755376
Sähkökirjan ISBN (epub): 9789523756120

Muuta: Suomennos Eva Katajamäki, Kansi: Nina Andritzky ja Taittopalvelu Yliveto Oy

Kirjan laji

Lisää käsityö- ja kotikirjoja

Roskasta käyttöesineeksiArja Aalto-Viittala & Anu Lahti

Kymmenittäin uusia inspiroivia ideoita ja ohjeita erilaisten materiaalien uusiokäyttöön.

KouKultaniEine Kinnula

Taitava virkkausmallien kehittäjä ja käsityökurssien vetäjä Eine Kinnula on koonnut kauneimmat kodin sisustamiseen ja arjen askareisiin liittyvät virkkausmallinsa kansien väliin.

Vilukissan villapaidatSarita Kotkavalkama

Kirjoneuletaiturin viehättävät villapaitamallit

Sukka-aapinenHanna-Kaisa Hämäläinen, Kristel Nyberg ja Eeva Turkka

Todellinen aapinen niille, jotka tahtovat opetella sukkien neulomisen A:sta Ö:hön, aina silmukoiden luonnista kärkikavennusten hienouksiin.

KuivakukkiaMari Nuikka & Marjo Ronkainen

Kuivakukat ovat tämän hetken kiinnostavin kukkatrendi. Tämä kirja esittelee 20 tee se itse -ohjetta, jotka innostavat kokeilemaan uutta ja sopivat aloittelijallekin.