Kuivakukkia Tee itse, innostu ja onnistuMari Nuikka ja Marjo Ronkainen

Kuivakukat ovat tämän hetken kiinnostavin kukkatrendi. Tämä kirja esittelee 20 tee se itse -ohjetta, jotka innostavat kokeilemaan uutta ja sopivat aloittelijallekin.
Kirjan ohjeilla syntyvät mm. trendikkäät kukkataulut, upeat kimput ja asetelmat, monenlaiset modernit kranssit sekä korttien ja lahjapakettien kauniit somisteet.
Selkeiden ohjeiden lisäksi kirja tarjoaa kattavan tietopaketin kuivakukista ja niiden kasvattamisesta, valinnasta, keräämisestä ja käsittelystä sekä vinkkejä sidontatarvikkeiden käyttöön.

Kirjan tiedot

Ilmestymisaika: 8/2020
Sivumäärä: n. 140 s.
Koko: 170 x 245 mm
Sidosasu: Nidottu, nelivärinen
Kirjastoluokka: 65
Pehmeäkantisen ISBN: 9789523750777

Muuta: Kansi Taittopalvelu Yliveto Oy

Kirjan laji

Lisää käsityö- ja kotikirjoja

Koruntekijän käsikirjaRenata Graham

Täydellinen ohjekirja käy läpi kaikki avainasiat ihastuttavien helmikorujen aikaansaamiseksi.

Älä Palele!Heidi Kormano

Ohjeet maailman näppärimpiin, käytännöllisimpiin ja helpoimpiin asusteisiin

Vilukissan kirjosettiSarita Kotkavalkama

Jatkoa suositulle Vilukissan villasukat -kirjalle. Uuden kirjan neulekuviot ja värit vastaavat edellisen kirjan neulemalleja, joten pipot, huivit, lapaset ja myös sukat sopivat kaikki yhteen.

Villasukkia StrömsöstäLee Esselström, Tanja Majava, Eva-Maria Oksman, Anna Kaisa Piispanen & Marianne Wasberg

Neulojan toivekirja esittelee kokoelman Suomen luonnon inspiroimia kirjoneulesukkia, joissa heijastuvat suomalaisen käsityötaidon parhaat perinteet.