Pala juustokakkua on pala onnea. Tämä kotileipurin toivekirja sisältää 36 toinen toistaan herkullisempaa juustokakkureseptiä.
Kirjan ohjeilla syntyvät sekä klassiset amerikkalaistyyliset keksipohjaiset tuorejuustokakut että keveämmät, rahkasta valmistettavat kakut. Mukana on niin paistettavia kuin hyydytettäviä kakkuja, suklaisia unelmia ja hedelmillä tai mehukiilteellä viimeisteltyjä juhlapöydän kuningattaria.
Perinteisten juustokakkujen lisäksi kirjassa on myös joukko hauskoja variaatioita, kuten esim. kupeista tarjoiltava juustokakkujälkiruoka, mini-juustokakut tai juustokakkujäädyke.
Ilmestymisaika: | 8/2016, viikolla 32 |
Sivumäärä: | 96 s. |
Kirjastoluokka: | 68.2 |
Sähkökirjan ISBN (epub): | 9789523750470 |
Muuta: Suomennos Maiju Lempinen Kansi Stefanie Wawer ja Taittopalvelu Yliveto Oy
Kesäkokin toivekirja nostaa salaatit aivan uudelle tasolle kekseliäine aineksineen ja ruokaisine lisukkeineen.
Nerokas keittokirja osoittaa, miten erinomaisesti vihannekset sopivat myös makeaan leivontaan.
Jokaisen terveellistä ruokavaliota noudattavan toivekirja sisältää 40 herkullista ja helppotekoista reseptiä aamiais-, lounas-, välipala- ja jälkiruokasmoothieihin.
Kodin uusi mehukirja tuo kotitekoisten mehujen valmistuksen nykyaikaan. Tuttujen marjamehujen lisäksi kirja sisältää paljon juomareseptejä aivan uudenlaisiin aineksiin ja makuyhdistelmiin.
Kokeileville kulinaristeille ja liharuokaa karttaville, ympäristötietoisille kuluttajille hyönteisistä on muodostumassa suorastaan trendiruokaa.Kirja opastaa hyönteisten käyttöön keittiössä ja tarjoaa runsaasti reseptejä.